S Ú Ť A Ž   V   R E Z E   V I N I Č A


Súťažiaci medzi riadkami


Peter, Riaditeľ učilišťa a Vojto Mucha

Upršané počasie a hmla nás sprevádzali celou cestou do areálu Stredného odborného učilišťa poľnohospodárskeho vo Viničkách. Učastníkov 5.ročníka krajského kola súťaže v reze viniča hroznorodého privítali riaditeľka školy, zástupca fy Agrofox p.Andrea Líšková a Ing. Slavomír Bernáth z SPU Nitra. Všetci boli informovaní o požiadavkach a priebehu súťaže. Rezali sa kry tokajskej odrody Furmint, ktoré boli vysadené v roku 1990, vedenie je rýnsko-hesenské na dva ťažne a dva čapíky.

Vo vinohrade sa účastníci rozdelili podľa vylosovaných čísel a súťaž sa začala. Viničie sa nechávalo na drotenke, aby členovia hodnotiacej komisie mohli lepšie posúdiť vykonaný rez s ohľadom na celkový stav rezaného viničného kra. Samozrejme že jedným z kritérií bol aj dosiahnutý čas, no to nebolo rozhodujúce. Po skončení samotného rezu sa hodnotiaca komisia vybrala medzi riadky a pre účastníkov rezu bola pripravená prezentácia výrobkov fy Bahco, ktoré na slovenský trh dodáva fy Agrofox. Nasledovalo vyhlásenie výsledkov a odovzdávanie cien s tým, že prví piati postupujú na celoslovenské kolo. Pri pohári vínka a pripravenom pohostení sa stretli známi a diskutovali o vinohradníctve a živote okolo neho.

© Barko Vinum spol. s r.o., autor: Milan Mihaľko, kontakt: info(at)mihalko.sk, posledná aktualizácia: 10.12.2008, počet návštev: [CNW:Counter]