S Ú Ť A Ž   A   V Ý S T A V A   V Í N   T O K A J   2 0 0 9


Peter preberá ocenenie pre naše vína


Degustácia vín hodnotených v súťaži


Návšteva u Macikovcov, Tokaj Macik Winery (Jaro mladší a Peter)

Odborná degustácia

11. ročník medzinárodnej súťaže vín Tokaj 2009 sa uskutočnil 23.4.2009. Organizátormi súťaže boli Stredná odborná škola vinársko-ovocinárska vo Viničkách a občianské združenie Tokaj Regnum. Záštitu nad podujatí prevzal predseda Úradu Košického samosprávneho kraja p. Zdenko Trebuľa. Odborná degustácia sa konala v priestoroch SOŠ vinársko-ovocinárskej vo Viničkách. Okrem slovenských hodnotiteľov sa odbornej degustácie v pracovných komisiách zúčastnili aj hodnotitelia z Maďarska a Moravy.

Vyhodnotenie

Vyhodnotenie súťaže a výstava vín sa uskutočnila 23.5.2009 v rámci akcie URBAN 2009 - požehnanie mladých vín, ktorú organizovalo združenie Tokaj Regnum. Na súťaži sme získali dve medaily:

Cabernet Sauvignon, neskorý zber, 2007 získal striebornú medailu (85,3 bodu)

Barko Cuvée, kabinet, 2007 získalo bronzovú medailu (83 bodov)

(viac o týchto vínach sa dozviete v sekciií víno, alebo kliknutím na tento odkaz)

Pri poháriku kvalitných vín zo súťaže prítomní diskutovali o slovenskom vinohradníctve a vinárstve. Nechýbali ani návštevy pivníc vinárskeho združenia Tokaj Regnum, kde boli prezentované ďalšie vzorky vín pre návštevníkov akcie.

© Barko Vinum spol. s r.o., autor: Milan Mihaľko, kontakt: info(at)mihalko.sk, posledná aktualizácia: 10.12.2008, počet návštev: [CNW:Counter]