Z B E R   2 0 1 1

Frankovka Modrá

+ zväčšiť

Frankovka Modrá v plnej zrelosti 

rizling mušt

+ zväčšiť

rizling mušt 28°NM 

Vinohradnícka sezóna

Nový vinohradnícky rok pre nás začal už v januári, kedy sme začali s rezom viniča. V jari bolo suché počasie, ktoré je priaznivé pre rozvoj múčnatky, preto bolo potrebné realizovať postreky sírnatými prípravkami pred kvitnutím viniča. Priebeh kvitnutia prebehol bez komplikácií, nakoľko bolo teplé a slnečné počasie. Následne pri náraste bobúľ prišli "medardové dažde", čo malo priaznivý vplyv na veľkosť strapcov. V tomto období boli potrebné aj zásahy proti peronospóre. August bol znova teplý a slnečný a hrozno začalo zmäkať.

Dozrievanie

Vyzrievanie hrozna prebiehalo v priaznivom septembrovom počasí bez zrážok. Celkovo to bol jeden z najsuchších rokov, aké si pamätám a veľmi teplá jeseň. Cukornatosti hrozna v plnej zrelosti dosahovali hodnoty 21°NM - 28°NM. V pivnici sa teda tešíme na neskoré zbery (frankovka, cabernet, chardonnay), bobuľový výber (sauvignon) aj na medový rizling, ktorý sme zbierali 28.10. pri cukornatosti 28°NM.

Na základe zdravotného stavu hrozna pri zbere a senzorických parametrov muštov sú predpoklady pre veľmi pekné vínka a perspektíva vín ročníka 2011 je priam "ikonická" :-)

cabernet sauvignon

+ zväčšiť

Cabernet Sauvignon

zber cabernet savignon

+ zväčšiť

zber Cabernet Savignon

Chardonnay v polovici októbra

+ zväčšiť

Zrelé strapce Chardonnay v polovici októbra

lisovanie frankovka

+ zväčšiť

lisovanie Frankovka Modrá

vinohrad po zbere

+ zväčšiť

Vinohrad po zbere

© Barko Vinum spol. s r.o., autor: Milan Mihaľko, kontakt: info(at)mihalko.sk, posledná aktualizácia: 30.11.2011, počet návštev: [CNW:Counter]