O   N Á S

Viničná hora

Viničná hora - marec 2005

Pučanie sauvignon blanc

Gečová - pučanie sauvignon blanc

jar prvý rok

Gečová - jar prvý rok

jún tretí rok

Gečová - jún tretí rok

Začiatky

Pestovaním viniča hroznorodého sme sa začali zaoberať v roku 1995. V tom čase sme obrábali značne zdevastovaný kus vinice v pôvodne židovskej časti vinohradu, vo vinohradníckom hone Viničná hora (kliknite sem pre zobrazenie charakteristiky vinohradníckeho honu).

Odkúpenie vinohradu

V roku 1998 sme uvedenú časť vinohradu odkúpili od potomkov pôvodných majiteľov. Parcela bola vysadená odrodou Müller-Thurgau. V tom čase sme si prenajímali aj riadky s odrodami Tramín červený, Svätovavrinecké a Iršaj oliver.

Výsadba

V roku 2000 sme vysadili naše prvé sadenice. Voľba padla na Rizling vlašský, ktorý v roku 2003 priniesol prvú "panenskú" úrodu.

Gečová

V roku 2003 padlo ďalšie rozhodnutie o založení nového vinohradu v časti brekovského chotára s názvom Gečová (kliknite sem pre zobrazenie charakteristiky vinohradníckeho honu).. Tento vinohrad bol založený s nasledovnou odrodovou skladbou: Frankovka modrá, Cabernet sauvignon, Chardonnay, Sauvignon blanc.

Panenská úroda 2006

Tak sme sa v roku 2006 dočkali panenskéj úrody. Práve v tomto výnimočnom ročníku nám Frankovka a Chardonnay priniesli kvalitné úrody s cukornatosťami 23°NM, Cabernet Sauvignon 19,5°NM. Panenské vína sú ozdobou našej pivnice.

© Barko Vinum spol. s r.o., autor: Milan Mihaľko, kontakt: info(at)mihalko.sk, posledná aktualizácia: 18.2.2013